سفارش تبلیغ
صبا
طول ناحیه در قالب بزرگتر از حد مجاز
آخرین مطالب
لینکستان
امکانات جانبی

ابزارهای کاربردی

لوگوی دوستان ما
پاورپوینت جنگ نرم
 
سلام به شما بازدید کننده گرامی،دعوت میکنم حتما از آرشیو پر محتوای وبسایت اتصارالحسین(ع)نوشهر دیدن فرمایید

 تبلیغات وبسایت........................  تبلیغات وبسایت

برای ورود به صفحه اصلی وبسایت انصارالحسین (ع) نوشهر ، اینجا را کلیک نمایید.

دکتر محمدحسین رجبی دوانی عضو هیئت علمی دانشگاه امام حسین(ع) و استاد تاریخ اسلام در گفت وگو با خراسان به برخی سوالات مطرح شده درباره زندگی حضرت امام سجاد(ع) پاسخ داد.

او در این گفت وگو با بیان این که شهربانو مادر حضرت امام سجاد(ع) قطعا ایرانی تبار بوده، در این که آیا شهربانو دختر یزدگرد سوم بوده است، تشکیک کرد و گفت: مورخان معاصر این مسئله را رد می کنند.

وی همچنین به این سوال که آیا حضرت علی اکبر در معنای اصطلاحی خاص همان حضرت امام سجاد(ع) است یا خیر، پاسخ داد و به تبیین مبارزات امام(ع) که فرهنگی و در قالب دعا بود، پرداخت.
ادامه مطلب...


:: برچسب‌ها: جهاد, فرهنگی, امام سجاد(ع),در,قالب, دعا,

نویسنده : مهدی قاسمی
در تاریخ : جمعه 91/4/9

اخلاق امام سجاد  علیه سلام
 

و عباد الرحمن الذین یمشون على الأرض هونا

و إذا خاطبهم الجاهلون قالوا سلاما.و الذین یبیتون لربهم سجدا و قیاما.و الذین یقولون ربنا اصرف عنا عذاب جهنم إن عذابها کان غراما.ساءت مستقرا و مقاما.إذا أنفقوا لم یسرفوا و لم یقتروا و کان بین ذلک قواما...و الذین لا یشهدون الزور و إذا مروا باللغو مروا کراما (1) .

آیه‏هایى که نوشتیم در پایان سوره فرقانست.خدا در این آیات صفت مؤمنان گزیده را شمرده است.از آنچه در فصل‏هاى آینده خواهید خواند، مى‏بینید همه نشانه‏هایى را که براى بندگان کامل پروردگار «عباد الرحمن» معین شده در على بن الحسین (ع) آشکار است.در چنان دوره تاریک براى جویندگان انسانیت بحقیقت چراغى روشن بود.با رفتار و گفتار خود سیرت فراموش شده جد و پدر و خاندان رسالت را زنده کرد.و مردمى که سالها با عصر نبوت فاصله داشتند نمونه تربیت اسلامى را بچشم خود دیدند.پرستش خدا، نرم خوئى، محاسبه نفس تا حد ریاضت .خود شکنى براى حق، دستگیرى مستمندان، بخشش، پرهیزگارى.و...
ادامه مطلب...


:: برچسب‌ها: اخلاق ,امام, سجاد, علیه ,سلام,

نویسنده : مهدی قاسمی
در تاریخ : دوشنبه 91/4/5

صلواتنویسنده : مهدی قاسمی
در تاریخ : چهارشنبه 90/12/10
 
لینک دوستان ما
نویسندگان
آرشیو مطالب
تبلیغات
سایت های مفید